01.09.2024

Božji dar

Z veseljem in hvaležnostjo sporočam, da si želim postati sestra, redovnica, in sem vstopila k sestram Corpus Christi.
Začelo se je na tednih duhovnosti, ko sem ugotovila, da verjetno Bog zame pripravlja malo drugačno pot, kot sem si prej predstavljala. Hvaležna sem Gibanju Pot, tedni v Stržiščah, srečanja med letom in študentska skupina v Ljubljani so mi bili v veliko pomoč in veselje. Hvala duhovnikom, da ste prijatelji med seboj in da ste tako z veseljem duhovniki. V tej skupnosti, kamor grem, kličejo Marijo za Mater Cerkve. Zdi se mi, da sem ravno zaradi stržiške izkušnje začela na drugačen način dojemati Cerkev.

Ko boste naslednjič molili za duhovne poklice, se dajte prosim spomniti še na tisto punco iz Stržišč, da bom mogla čim bolje slediti Božjim predlogom in da nastane iz tega nekaj lepega.
Lucija Bogataj