Srečanje, Znamenje, Daritev, Zaveza

Verjamem ti in vem, da lahko računam nate!

Na pepelnično sredo, 1. 3. 2017, je v govoru papež Frančišek med splošno avdienco postni čas opredelil kot »pot upanja«. Spodbuja nas, naj se nanjo podamo z odprtim srcem in veseljem.

Da je postni čas pot upanja, je takoj očitno, če pomislimo, da je v Cerkvi opredeljen kot »čas priprave na veliko noč«. To štiridesetdnevno obdobje torej dobi svoj smisel »v luči velikonočne skrivnosti«, h kateri je tudi usmerjeno. »Lahko si predstavljamo vstalega Gospoda, ki nas kliče, naj izstopimo iz svoje mračnosti; in mi se podamo na pot proti Njemu, ki je Luč,« je papež Frančišek začel katehezo in poudaril: »Postni čas je pot proti vstalemu Jezusu, je obdobje kesanja, tudi mrtvičenja, vendar pa ni namenjeno samemu sebi, pač pa je njegov cilj, da vstanemo s Kristusom, obnovimo svojo krstno identiteto, da se torej ponovno rodimo 'od zgoraj', iz Božje ljubezni. In zato je postni čas po svoji naravi čas upanja.«

Jože Jakopič

Pot upanja

Pred letom dni je papež Frančišek na pepelnično sredo opredelil postni čas kot pot upanja in spodbudil, da bi se nanjo podali z odprtim srcem in veseljem. Prav ta papeževa opredelitev in spodbuda sta nas vodili na šoli skupnosti od debelega petka do pustne nedelje.
25.01.2018

Svetopisemki maraton 2018

"Čujte in molite" Mt 26,41

05.01.2018

Sveta maša za našega duhovnega očeta

Na dan, ko se spominjamo rojstva g. Vinka Kobala, 19. januarja, bomo v Podnanosu ob 18.00 darovali sveto mašo, pri kateri se ga bomo spomnili in Bogu zahvalili za vse milosti in darove, ki nam jih je in ji še naklanja po tem njegovem izvoljencu.

Darovanjka 50

Tagore je zapisal...

01.10.2017

Študentska skupina POT

V simpatičnih prostorih župnišča župnije Ljubljana - sveti Jakob ima svoj dom študentska skupina gibanja POT. Srečevali se bomo vsak ponedeljek ob 20.00.