Utrip Gibanja Pot

Ne zavrzi življenja

Življenje je več, mnogo več kot potrošne dobrine.
Ni kot časopis, ki ga kupiš, prebereš in odvržeš v smeti.
Ni serijski proizvod.
Življenje je edinstveno, enkratno, neponovljivo kakor cvet.
Je bolj čudovito kakor najlepša cvetlica.
Je krhko kakor dragocena vaza.
Je klic v rast, v napor, za vedno nove dosežke.
Je klic ljubezni.
Je dragoceno kakor sijoči biser.
Življenje kakor biser zori v trpljenju:
"Školjka na morskem se dnu razbolela je, v biser je stisnila svojo vso bol" (Oton Zupančič).
Življenje ni samo za danes, ampak ima svoj jutri. Ima prihodnost.
Življenje ima neizmerno vrednost,
od spočetja dalje in vse do naravne smrti.
In onstran.
Zato ne zavrzi življenja.
Življenje je Božji dar.
Sprejmi ga, objemi ga, ljubi ga.
27.09.2022

Študentska skupina gibanja POT

Študentska skupina gibanja POT se bo tudi v akademskem letu 2022/2023 srečevala v župnijskem domu župnije sv. Jakob (Gornji trg 18).
28.08.2022

Srečanje poklicanih in poslanih znamenj

Dragi prijatelji, dragi romarji! V dneh po vrnitvi s tedna duhovnosti sem z velikim zanimanjem in še večjim veseljem prebiral zapise, pričevanja vas, dragi udeleženci. Drugi ste jih dopolnjevali s tem, ko smo se srečali ali slišali. Tretji s pobudo ponedeljkovih zoom srečanj, klepeta in skupne molitve. Četrti ... Za četrte pustim odprto možnost, ker ste gotov našli še kakšno pot, način ...
31.07.2022

Znamenje v stržiški kuhinji

Hitro je minilo leto in spet so prišle nove poletne počitnice. Že maja se mi je spet začela rojevat želja, da tudi letos obiščem Stržišče. Res je, da sem gor prišel šele drugič, ampak se vsako leto zgodi nekaj novega, zato ni straha pred dolgčasom.
31.07.2022

Milost Stržišča

Zakaj vsako leto s težkim srcem zapuščam Stržišče?
04.08.2022

Pejt v Stržišče, tam ti bo ful fajn!

"Pejt v Stržišče, tam ti bo ful fajn!", mi je rekla prijateljica. In sem šla.
11.08.2022

Metulj

V skupini na tednu duhovnosti smo proti koncu ugotavljali, da je skupna točka tega tedna beseda ISKANJE. Na začetku sem občudovala, koliko smo mladi na ta teden prinesli enih velikih pričakovanj, hrepenenj, iskanja, želje po odnosu z Bogom. Seveda iskanje ni tako preprosto in kmalu smo slišali, da enostavnih receptov ne bo, še sploh, če se bomo vsega lotevali le z razumom.
11.08.2022

Med tradicijo in novostjo tedna

Začetek tedna duhovnosti zaznamuje tudi štetje, bolje rečeno bahanje z leti zahajanja v stržiško zavetje Božje bližine in pozornosti. Nič drugače ni bilo tudi letos. Vsaj videz je bil tak.
15.02.2022

Poklical sem te po imenu

128_2880.JPGNa god svetega Valentina pišem te vrstice in zbiram, kar odmeva od tokratne šole skupnosti.