Utrip Gibanja Pot

19.11.2017

Kaj je (absolutno) merilo naših odnosov?

Na novembrskem srečanju mlajše zakonske skupine POT smo premišljevali ob papeževi katehezi z naslovom »O lepoti krščanskega zakona«. V njej papež Frančišek izpostavi podobnost med odnosoma mož-žena in Kristus-Cerkev. Pri tem izhaja iz misli sv. Pavla, ki izpostavi, da je (naj bo) ljubezen med zakoncema podobna ljubezni med Kristusom in Cerkvijo.

05.11.2017

Šola skupnosti

Druga šola skupnosti bo priložnost za naše srečanje in pripravo na dober vstop v adventni čas.
01.10.2017

Študentska skupina POT

V simpatičnih prostorih župnišča župnije Ljubljana - sveti Jakob ima svoj dom študentska skupina gibanja POT. Srečevali se bomo vsak ponedeljek ob 20.00.
03.10.2017

Moj rožni venec

Podarjamo pričevanja o odnosu do molitve rožnega venca.

30.09.2017

Rožnovenska nedelja

Oktober je mesec, ko nas Cerkev vabi, da posvetimo svojo pozornost molitvi, ki jo molimo že od dvanajstega stoletja. Po izročilu je avtor te molitve sv. Dominik.

07.08.2017

Navidez naključna srečanja so izhodišče za uresničevanje skrivnostnega načrta. (Srečanje, str. 7)

Nedeljsko jutro, 18. junija. Z velikimi pričakovanji sem vstopil v to nedeljsko jutro. Obhajali smo šagro (žegnanje) ob godu sv. Vida in prvi župnijski dan. Vse je teklo kot namazano: zadnje priprave, prva maša na sosednji župniji in nato slovesno bogoslužje v cerkvi sv. Vida. Srce mi je zaigralo od veselja, ko se je po maši napolnilo župnijsko dvorišče in smo začeli s kosilom. Vse se je odvijalo kot smo načrtovali in si želeli. Prepričan sem bil, da je v mojih rokah tako tisti dogodek kot tudi vsi v prihodnje.