05.11.2020

Kako slišim povabilo k molitvi in postu za prenehanje epidemije

Hvaležna sem za izziv, ki mi ga je dala s. Meta Potočnik, ki je pripravljala misli različnih ljudi naše Cerkve za Radio Ognjišče. Kot članica gibanja Pot sem razmišljala in povedala takole.

LJ_UKC03.jpg

Naša Cerkev, domovina, politika, vsi mediji in ves svet že nekaj časa živimo v najhujši epidemiji egoizma, individualizma, sovražnosti, nesprejemanja drugačnosti ... To epidemijo smo sprejeli in je postala tiha stalnica v vseh naših odnosih in nas je okužila tudi z virusom, ki ga stroka danes poimenuje COVID-19.

Ta virus v nas lahko vzbuja strah, negotovost, depresivna stanja in nenazadnje povzroča tudi smrt, telesno in duhovno.

Kristjani se lahko, kot so se Izraelci ozrli na bronasto kačo, ozremo na Kristusa, ki je sovraštvo, strah, negotovost in smrt že premagal, da mi živimo odrešeno, svobodno in v veri v večno Življenje.

Povabilo k molitvi in postu slišim kot povabilo preroka Joela, ki pravi: "Pretrgajte svoja srca in ne svojih oblačil." (Jl 2,13) in se v teh prelomnih časih skupaj ozrimo na Gospoda s postom od kritike, sovraštva, opravljanja, ker nekdo ne živi, ne misli in ne dela, kot predlaga Cerkev, NIJZ, politika ali katera druga avtoriteta.

Da bomo to zmogli, v ponižnosti pokleknimo pred našega Gospoda in skupaj prosimo za zdravje na duši, duhu in telesu, za ljubezen in enotnost našega naroda in ljudi vsega sveta.

Vsi svetniki in svetnice, prosite za nas.

Katarina Zupančič